Naujausi duomenys apie Lietuvos gyventojų religingumą
25 Antradienis Bal 2017
„WIN/Gallup International“ asociacija, reprezentatyviai tirdama religinių įsitikinimų padėtį pasaulyje, kartu su BALTMI rinkos tyrimų kompanija atliko ir Baltijos šalių gyventojų religingumo tyrimą. 2017 m. balandžio 24 d. Delfi portalo straipsnyje „Lietuvos gyventojai religingiausi tarp Baltijos šalių“ rašoma:
Jo duomenimis, 47 proc. Lietuvos gyventojų teigia esantys religingi. Latvijoje ir Estijoje religingais save laiko atitinkamai 37 ir 28 proc. gyventojų. Pasaulio vidurkis – 62 proc. Lietuvoje 34 proc. respondentų nurodė esantys nereligingi žmonės, 6 proc. save apibūdino kaip ateistus, o 12 proc. sakė neturintys atsakymo. Paklausti apie religinius įsitikinimus, 54 proc. respondentų lietuvių tvirtino tikintys Dievu, 35 proc. – gyvenimu po mirties, 65 proc. – kad žmonės turi sielą. Dangumi ir pragaru tikintys atitinkamai nurodė 27 ir 21 proc. apklausos dalyvių.
„Oficialiai skelbiama, kad dauguma Lietuvos gyventojų save laiko katalikais. Tarp trijų Baltijos valstybių turime daugiausiai save religingais laikančių žmonių, tačiau daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų tiesiog formaliai priskiria save katalikų tikėjimui, nors nėra religingi ir tik šiek tiek daugiau nei pusė tiki Dievu. Galima sakyti, kad būti kataliku nemažai daliai lietuvių yra kultūros, mūsų istorijos dalis, tačiau tai nesusiję su religingumu ar tikėjimu į Dievą“, – rezultatus komentuoja BALTMI generalinė direktorė Inga Blažienė.
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lietuvos-gyventojai-religingiausi-tarp-baltijos-saliu.d?id=74452952
3 komentarai
V.B. :
2017-04-25 19:23
Naujausi tyrimų duomenys rodo, kad ir Lietuvoje nereligingi, t.y. netikintys į dievą, yra ne pavieniai žmonės, o apie pusę šalies gyventojų. O ir ateistais save vadina ne vienas, o net šeši procentai gyventojų.
Pasirodo, kad mūsų svetainei vienminčių netrūksta, tik jie, panašiai kaip prancūzai, nestoja skersai kelio naivioms „avelėms“, pamiršdami, kad yra dar toli gražu ne naivūs jų „ganytojai“ su savo aktyviai peršamu „mokslu“ ir kišimusi į įstatymų leidybą. Yra net trys prieštaraujančios Konstitucijai vyriausybės sutartys su Vatikanu, leidžiančios piršti vaikams ir jaunimui antimokslinę pasaulėžiūrą net švietimo sistemoje.
Ar nevertėtų susimąstyti, kodėl net 70% švedų, čekų, anglų, kinų jau atsikratė religinės mistikos?
Realistas :
2017-04-26 10:27
Pasirodo, lietuviai, įgiję kartų gyvenimo patyrimą, taip pat nelabai linkę tikėti pasakom apie dievo “meilę” ir “gailestingumą”. Tik 27 % net ir katalikų tiki, kad yra dangus, todėl likusiems “katalikams” toks pavadinimas faktiškai jau netinka.
Karuža J. :
2017-05-02 16:51
Perskaičiau labai teisingą, atvirą Juliaus Naščenkovo straipsnį „Pamaldžių politikų kritika“ . Siūlau jį ir Jums, mieli skaitytojai, perskaityti. Čia tik pacituosiu jį: „Jeigu per šias Velykas savęs neatjungėte nuo visų informacijos kanalų, tikrai gavote bent kelis palaiminimus iš politikų. Likau nemaloniai nustebintas: kiek daug politikų sveikino ne su gamtos atgimimu, ne su moralinio atsinaujinimo galimybe, bet tiesmukai šlovino religinius simbolius. […]
Kalbant atvirai, nebūčiau šito teksto parašęs, jeigu nebūčiau perskaitęs eurokomisaro Vytenio Povilo Andriukaičio sveikinimo Velykų proga. Jis prašė: „Jis [Kristus] išpildė savo pažadą – prisikėlė, sutiko savo mokinius, virš kelių tūkstančių žmonių matė Jį ir bandymai tai nuneigti nepadėjo. Šiandien daugelis tyrimų patvirtina šio fakto tikrumą“. Tyrimai patvirtina, kad Kristus prisikėlė? Taip, ir man reikėjo skaityti kelis kartus – galbūt paspausta ne ta raidė, galbūt ES vadovybėje dirbantis politikas netinkamai suformulavo mintį. Perklausiau.
Daug laiko praėjo nuo bendro darbo ir aš buvau užmiršęs, koks atidus net ir nereikšmingiems žmonėms yra V. P. Andriukaitis. Gavau išsamų atsakymą – jis bene ilgesnis už šitą įrašą! Bravo, pavyzdys, kaip reikia bendrauti su žmonėmis. Pavyzdinga forma, tačiau turinys mane nuliūdino. Asmuo, atsakingas už tokią reikšmingą sritį, savo asmenines religines patirtis ne tik kad absoliutina, bet ir skelbia netiesą kaip faktą: ne, mokslas neįrodė nei prisikėlimo, anei zombių egzistavimo.
Šį kritišką tekstą pabaigsiu alternatyviu Velykiniu sveikinimu. Ieškokime ne stabų, bet stiprybės savyje. Abejokime maldininkais ir ateistais vienodai, niekada nebijokime jų paklausti „kodėl?“. Kalbėkime argumentais, ne asmeninėmis emocijomis, tikėkime ne į dievus, bet savimi ir vienas kito protu bei sąžine. Pamėginkite ir įsitikinsite: šitokiam elgesiui visai nereikia šventinės progos.
Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/julius-nascenkovas-pamaldziu-politiku-kritika-18-784914