Atsakymas tiems, kurie sako: pasimelsk, dievas visagalis! (iš Feisbuko)
20 Ketvirtadienis Bir 2019
Autorius: administratorius
Žymos: religinės paguodos iliuzoriškumas, vaikų mirčių pasaulyje statistika, Vera Volkova
Pasaulio spauda ir elektroninė žiniasklaida mirgėte mirga žiniomis apie tas baisybes, kurias patiria vaikai visame pasaulyje. Badas, skurdas, psichologinė ir fizinė prievarta, vergiškas darbas, nepriežiūra, ligos, stichinės nelaimės ir galiausiai mirtys… Suprantama, ne tik pavieniai žmonės, bet ir įvairios organizacijos skaudžiai reaguoja į šią realybę. Ne išimtis yra ir religinės konfesijos, bažnyčios. Tačiau šių faktų akivaizdoje jų apeliavimas į dievo visagalybę ir meilę „mažutėliams“ sukelia ir nusivylimo kartėlį, ir nepasitikėjimą pačia religijos doktrina.
Tai rodo ir portalo Strong Intelligent Women Choosing Equality & Freedom Instead Of Religion pateikiama vaikų mirčių statistika, jos komentaras bei paveikslėliai. Šia medžiaga su feisbuko draugais pasidalino grupės „Lietuvos ateistai“ narė Vera Volkova, palydėdama jį žodžiais: „Geras atsakymas tiems, kurie sako: pasimelsk, dievas visagalis!“
How many christians would allow the reality of this pic to occur, if they had the powers and ability of a god? I would hope…not many. If their Jesus was real, why would he? The fictional gods of religions have less morals than the men who invented them.
Vertimas į lietuvių kalbą
Brangus Dieve,
Šiais metais:
2,5 milijonai vaikų gyvena su ŽIV.
Apskaičiuota, kad ŽIV užsikrės dar 400 000 vaikų.
30 vaikų mirs nuo AIDS kas valandą.
175 000 vaikų susirgs vėžiu.
96 000 vaikų mirs nuo vėžio.
1,5 milijono iki 5 metų amžiaus vaikų mirs nuo viduriavimo.
175 000 nuskęs.
260 000 vaikų žus automobilių avarijose.
45 000 mirs apsinuodiję.
96 000 vaikų sudegs ugnyje negyvai.
47 000 vaikų bus nužudyti arba nusižudys.
Kodėl taip nekenčiate vaikų?
Kiek krikščionių, jei jie turėtų dievo galias ir gebėjimus, realybėje galėtų leisti šioje žinutėje išvardytas nelaimes? Tikiuosi… nedaug. Jei jų Jėzus tikras, kodėl jis tai leidžia? Išgalvoti religijų dievai turi daug mažiau moralės, nei juos išgalvoję žmonės.
3 komentarai
Raimundas :
2019-06-21 1:08
Išgalvoti dievai
Nežinau, ką Jėzus Kristus atsakytų Verai Volkovai, bet galiu paspėlioti: – tikriausiai paaiškintų, jog tiek Jam, tiek jo Dievui Tėvui ir Šventajai Dvasiai nepavyksta užtikrinti visų vaikų gerovės žemėje, – tiek dėl ekologinės sistemos ypatybių, tiek dėl bakteriologinės ir virusinės aplinkos, todėl Jie daugumos žemiškų nesėkmių atveju pasikviečia vaikų sielas pas save ir priglaudžia savo meilės karalystėje. Mirusiųjų vaikų sieloms nebereikia toliau vargti šiame išbandymų poligone, kurį vadiname Žemės planeta, o paskutiniojo teismo egzaminą jos tikriausiai išlaikys palengvintomis sąlygomis, tad galės – be galo džiaugtis pažadėta Dangaus karalyste.
Dievas Tėvas, Jo Sūnus ir Šventoji Dvasia myli visą savo kūriniją ir visą gyvybę, tame tarpe bakterijas, virusus ir AIDS, o žmogų – ypatingai myli, jo sielai ir yra sukūrę specialią vietą – dangaus karalystėje, kuri neužilgo nusileis į žemę.
Dar noriu priminti, kad Dievas yra visagalis ir jo kūrinys – begalinis, tad tik padalinę begalybę iš begalybės sužinosime, ką reiškia būti – Dievu!
Raimundas
Karuža J. :
2019-06-21 10:41
Vadinasi, Raimundai, JŪs teigiate, jog dievas yra absoliutus nulis, t. y. jis neegzistuoja ir jokios įtakos daryti negali. Ir aš taip manau. Tą įtaką – neigiamą ar teigiamą – realiems žmonėms gali daryti tik religija kaip psichologinis reiškinys ir bažnyčia kaip tam tikras socialinis darinys.
Raimundas :
2019-06-21 13:28
Išgalvoti dievai
Norėčiau patikslinti savo teiginius.
Manau, kad “Dievas” nėra visiškas nulis. Turiu omeny, kad dviejų begalybių santykis matematine kalba reiškia neapibrėžtumą, kaip ir lygtis, kuri neturi sprendinio, arba kai tinka visi sprendiniai nuo nulio iki begalybės. Ką tai gali reikšti žmogaus gyvenime?
Tai loginis rebusas ir, kaip Jūs labai taikliai įvardinote, – „psichologinis reiškinys” ir „socialinis darinys”. Kitaip tariant, Dievo idėja neatsako į jokius gamtos pažinimo klausimus, religija atlieka įvairias psichologinio poveikio funkcijas, o konkreti bažnyčia, kaip ir konkretus teatras, pritraukia lankytojus į sekmadieninius vaidinimus, teikia ritualines paslaugas, susirenka lėšų, iš kurių ir išsilaiko.
Vaikų mirčių atveju tikintieji gali pasakyti: kai vaikai be laiko miršta, Dievas liūdi ir rūpinasi jų sielomis, o šėtonas trina delnais. Kai vaikai sveiki ir laimingi, Dievas džiaugiasi, o šėtonas sėdi ir žiovauja…
O kas tai gali patikrinti, ar paneigti?