Apie pasaulinį įvykį
Tai adresas, kuriuo „Lietuvos ateistų“ paskyroje pasidalino jos narys Einius Pretkelis. Man šiuo adresu skelbiama žinutė pasirodė ne tik įdomi, bet ir labai svarbi. Joje kalbama apie pasaulio ateistų kovą už savo teises ir reiškiamas solidarumas su jais. Kovo mėn. 23 d. skelbiama Ateistų diena. Visa tai aktualu ir Lietuvos ateistams. Deja, į ją net ir „Lietuvos ateistų“ paskyroje, rodos, niekas neatkreipė dėmesio. Todėl aš šią pasaulinės reikšmės deklaraciją išverčiau į lietuvių kalbą ir kartu su originalu noriu paskelti mūsų svetainėje ir pakviesti visus pasisakyti šiuo klausimu.
About the Global Event
We atheists and atheist allies hereby declare that from now on, March 23rd is Atheist Day. We recognize the struggle of atheists to live authentic lives in many parts of the world. The struggle to openly affirm one’s atheism. The fear of intolerant governments, mobs, and religious zealots.
On March 23rd we shall take a stand for our right to be treated equal and for those of us in countries where atheists are persecuted and live under a threat of death. From every city in every country in the world we shall be one voice, a voice of reason.
Mes, ateistai ir ateistų sąjungininkai, pareiškiame, kad nuo šiol kovo 23 diena laikoma Ateistų diena. Mes pripažįstame ateistų teisę gyventi autentišką gyvenimą visose pasaulio dalyse bei atvirai reikšti savo ateistines pažiūras. Mes, netoleruojame vyriausybių, elektroninės erdvės ir religinių organizacijų sėjamos neapykantos ir nepasitikėjimo ateistų atžvilgiu.
Kovo 23 dieną mes solidarizuojamės su tais ateistais, kurie kovoja už lygias teises, kurie gyvena šalyse, kuriose ateistai yra persekiojami ir net jiems grasinama mirtimi. Visose pasaulio šalyse mes kalbėsime vienu balsu, proto balsu!
Ateizmo dienos simbolis (apyrankė)
3 komentarai
Povilas Lozovskis :
2019-03-27 12:56
Pradėsiu nuo to: džiaugiuosi jog, daktare, esate mūsų tarpe ir rodote iniciatyvą.
Manau, jog mūsų visuomenė yra per daug susiskaidžiusi, kad matytų šias problemas. Nėra dialogo, kuris jas iškeltų.
O kalbėti reikia. Ir kalbėti ne tarpusavyje, o su kitokių pažiūrų žmonėmis, atverti ne tik jų, bet ir savo pasaulėžiūrą.
Aš, kaip atvirai save vadinantis ateistu, su problemomis dėl savo pažiūrų nesusiduriu, bet žinau, jog tai dėl mano aplinkos tolerantiškumo ir didelės bendraminčių dalies.
Manau, jog 2020 m. ateizmo diena Lietuvoje taip pat nebus plačiai minima. Bet tai nereiškia, jog neverta jos minėti. Reikia ją viešinti, skatinti bendraminčius burtis, išeiti į viešumą. Nereikia eitynių, mitingų, užtektų iškylos ar pasisėdėjimo. O grupė vieningų žmonių sukelia smalsumą- tuomet galima užmegzti dialogą su aplinkiniais.
Nekiškime savo nuomonės tikintiesiems, geriau priverskime juos paklausti.
Iš: Feisbuko paskyros „Lietuvos ateistai“
Raimundas :
2019-03-28 12:07
Manau, kad žmogus, nesusidūręs su religija, dar nėra ateistas. Tik perėjus religinį traukos ir psichologinio poveikio lauką ir tvirtai apsisprendus jam nepritarti ar pasipriešinti, galima laikyti save ateistu.
Nežinančių, neargumentuotų ir neapsisprendusių žmonių paprastai būna dauguma. Ne visi ir gali tapti religijos specialistais. Bažnyčia aktyviai braunasi į kasdieninį žmogaus gyvenimą. Tikėjimo aktyvistai orientuojasi į pasaulinius tinklus, įvairiausiais naujais ir moderniais būdais plečia auditoriją.
Tad svarbu ir ateistams nelikti pavieniais protestuotojais – reikia burtis, ieškoti bendraminčių, dalintis idėjomis, platinti žinojimo ir šviesos filosofiją, plėsti minties ir pasirinkimo laisvę.
Jeigu Dievas egzistuotų – tikriausiai ir jis būtų ateistas?!